ČlánkyPřestupy a postupy
Datum 09.11.2011
Autor 1. Michal GDPR
Odkazy n/a
Hodnocení

Stránka 1 z 1
Předběžné pravidla o přestupu či postupu pro letošní sezónu.

Pokud nebude námitek, tak pravidlo platí počínaje dnešním závodem. Na základě vašich postřehů můžeme případně pravidlo doplnit či upřesnit nebo opravit.

Účast v závodě skupiny „A“ - kvalifikace ze sk. "B"
Ve skupině “A” je pevně stanoven počet deseti základních týmů, jejichž dvacet základních členů má právo se účastnit závodu skupiny “A”. Další dva týmy slouží pro doplnění jezdeckého pole nejlepšími jezdci skupiny “B”. Do následujícího závodu skupiny “A” se kvalifikuje vždy vítěz závodu skupiny “B” a průběžně vedoucí jezdec šampionátu sk. “B”. Pro tento účel musí být vždy minimálně dvě trvale volná místa ve sk. “A”. V případě, že jsou k dispozici další volná místa, pak do závodu sk. “A” postupuje i vítěz kvalifikace a následně další dle pořadí v cíli závodu. Odmítne-li nebo se nemůže zúčastnit takto kvalifikovaný jezdec následujícího závodu sk”A”, může být nahrazen dalším v pořadí závodu sk. “B”. Postupující mohou za určitých podmínek získat dvě místa v jednom z těchto dvou týmů bez nutnosti se do nich kvalifikovat. Aby mohl jezdec skupiny “B” získat takovou pozici bez nutnosti se do závodu kvalifikovat, musí splnit výkonnostní podmínku v závodě sk. “A”. Ta je stanovena následujícím způsobem. Je vyžadováno umístění v kvalifikaci v první polovině startovního pole dle počtu zúčastněných v kvalifikaci. Jezdec se dále musí umístit na pozici v první třetině dle počtu zúčastněných a zároveň v první polovině, dle v cíli klasifikovaných závodníků. Tyto tři podmínky musí jezdec splnit současně, přičemž nedodržení podmínky umístění v kvalifikaci je jezdci prominuto, pouze pokud se umístí v závodě na pódiovém umístění. V případě kdy jezdec, který splnil tyto podmínky, ale tyto pozice jsou již obsazeny, toto právo ztrácí, pokud jsou tito kvalifikovaný jezdci lépe umístění v pořadí šampionátu sk “A”. Pokud však hůře postavený v šampionátu kvalifikovaný jezdec z těchto dvou nezavedených týmů by byl přeskočen v celkovém pořadí šapionátu sk. “A” tímto nově se kvalifikujícím jezdcem, bude jím nahrazen. Případně vyřazený jezdec má právo nastoupit na uvolněnou pozici místo skupiny “B” pokud si nesmluví jiné místo.

Licence skupiny “A” :
Licence sk. “A” je nezbytná pro získání pozice závodního jezdce v každém z deseti zavedených týmů. Ve dvou týmech pro postoupivší jezdce ze skupiny "B" je licence propůjčena pouze na jeden závod, pokud si jí nezíská trvale, viz. níže. Vedoucí týmu smí nasadit do závodu pouze jezdce vlastnící tuto licenci.
Licenci sk. “A”, získal každý účastník, který si v testování před sezónou zajistil trvalé místo ve skupině “A”. Licenci sk. ”A” dále získává, každý jezdec, který se kvalifikoval a byl klasifikován v závodu sk. “A” aniž by byl po závodě potrestán za jakýkoliv přestupek. Zároveň musel splnit limit 107% času vítěze kvalifikace a 107 % času svého nejrychlejšího kola oproti nejrychlejšímu kolu vítěze. Licence sk.”A” je odebrána pokud se jezdec nezúčastní tří závodů po sobě bez omluvy nebo se nezúčastní pěti závodů po sobě. Licenci je možné odebrat i v případě velkých či opakovaných porušení pravidel na základě hlasování s ostatními vedoucími týmů. Pro zbavení licence je nutná prostá většina oprávněných hlasujících.

Nasazování jezdců skupiny “A”:
Vedoucí jezdec týmu smí vyměnit na pozici druhého závodního jezdce, který se bez oficiální omluvy a bez jeho souhlasu nezúčastnil dvou závodů po sobě nebo se nezúčastnil tři po sobě jdoucích závodů, v tomto případě nehledě na případnou omluvu. Samozřejmě je možná výměna závodního jezdce na přání samotného jezdce nebo po vzájemné dohodě uvnitř týmu. Týmy mohou na na jednotivý závod najmout na pozici náhradního jezdce, jakéhokoliv pilota, který vlastní licenci skupiny “A” a který není na pozici závodního pilota jiného zavedeného týmu skupiny “A”. Na pozici zkušebního pilota mohou umístit i další jezdce, bez platné licence sk. “A”, kteří se však nesmí účastnit oficiálního závodu sk. “A”, ale mohou se za tým účastnit testů, tréninků a jiných akcí. Přestupy mezi týmy jsou povoleny, ale s podmínkou, kdy se závodní jezdec nesmí v sezóně účastnit závodů za více jak dva zavedené týmy. O přestup mezi týmy může vedení soutěže požádat i jakýkoliv jezdec bez souhlasu vedoucího týmu, samozřejmě na straně odchozího týmu. V ostatních případech o změnách informuje vždy pouze vedoucí týmů, kterých se přestup týká a to členovi vedení soutěže.

pozn. zavedený tým: Deset základních zakládajích týmu s pevně stanoveným vedoucím. Nezavedený tým: toho času Virgin a HRT

Michal Březina

Musíš být zaregistrovaný a přihlášený, aby jsi mohl hodnotit články!


Komentáře jsou zakázané.

Předzávodní info

Další závody

F1 A 19P: 24.11.2019 20:00 VC Abu Dhabi A (41 kol)
F1 B 19P: 1.12.2019 20:00 VC Abu Dhabi B (41 kol)
F1 A 19P: 8.12.2019 20:00 VC Německa A (50 kol)
F1 B 19P: 15.12.2019 20:00 VC Německa B (50 kol)
F1 A 19P: 22.12.2019 20:00 VC Itálie A (40 kol)
F1 B 19P: 29.12.2019 20:00 VC Itálie B (40 kol)

Shoutbox


Anketa

anketa není aktivní

ukázat ankety

Teamspeak

Partneři

Serios.czCZECHSIM.czGPF1.cz