ŘEDITELSKÁ

Nový mód je tady

napsal Martin Slezar - 15.03.2017 - 12:23


Jak jste si mohli všimnout, již pár dnů koluje na našich informačních kanálech několik fotografií nového módu 2017. Také proběhly testy užití tohoto módu na tréninkových i závodních servech a v neposlední řadě i při on-line přenosech TV ČF1L. Tyto testy prokázaly určité technické problémy na kterých se usilovně pracovalo, tak aby při plném nasazení kompletního módu, nedocházelo k problémům, především v oblasti lagování a stabilitě přenosu dat. Bylo nutné také celý mód upravit i pro ty, kteří nemají uživatelský počítač na vyšší úrovni a už při testech měli problémy. Snad se povedlo odstranit poslední problémy bránící uvedení kompletního módu 2017 na naší lize.

Jak jistě každý z vás uzná, jedná se o zcela nový a perfektně zpracovaný mód o který je zájem nejen na naší lize, ale také ze strany široké veřejnosti, jiných lig, zejména zahraničních. Proto bylo nutné, aby jsme jako Vedení ČF1L zahájili jednání nejen s tvůrcem módu, ale také tvůrcem generátoru počasí, který je rovněž zcela nový a vytvořený pro ČF1L. Nebudu zde vypisovat všechny inovace, všechnu práci a strávený čas pro ligu, zasluhující si nejen obdiv, ale také nějaké ocenění a ohodnocení, a to tak, aby práce jako taková, zůstala České F1 lize a její činnost nebyla ohrožena či omezena odchodem toho kterého člena, tak jako se to stalo v minulosti.

Z těchto důvodů, je nutné, aby se stanovily pravidla pro vlastnictví a užívání věcí v rámci ČF1L. Jako vedoucímu ligy mě leží na srdci především bezproblémový chod ligy, který bych rád udržel na nejvyšší úrovni a sám si mohl považovat za čest, být členem této ligy. Zahájil jsem tedy jednání směřující ke stabilitě, s tím, že až jednou odejdu, bude liga schopna existovat a fungovat nadále, bez omezení.
Prvním krokem ku předu, je vyřešení majetkoprávních vztahů k věcem a činnostem. Tedy od dnešního dne, stanovuji závazné pravidlo, že pokud někdo něco pro ligu bude chtít udělat s jakýmkoli vlastnickým nárokem, je třeba takový nárok předem projednat s vedením ligy a předem stanovit podmínky nároku. V opačném případě se tato činnost bude brát jako práce pro ligu a její výsledek bude brán jako majetek ligy.
Ve věci dosavadních činností, stanovuji 30-ti denní lhůtu na uplatnění nároku na vlastnické právo u vedení ligy a projednání případného odkoupení vlastnického práva nebo stáhnutí výsledku takové činnosti z fungování ligy. Po této lhůtě již nebude možné si jakékoli vlastnické práva uplatňovat.Konkrétní vyřešené záležitosti :

Mód 2017 - tvůrce Petr Palásek - výsledkem dohody je, že ČF1L má právo používat bezvýhradně tento produkt, ale pouze v rámci ligy. Nemá právo s ním nijak jinak nakládat, např. prodat nebo dát souhlas s užíváním jinému subjektu. Tento mód zůstává i nadále majetkem Petra Paláska, jehož vlastnická práva nejsou nijak omezena ze strany ČF1L jako uživatele.

Generátor počasí - tvůrce Petr Kolář - výsledkem dohody je, že ČF1L má právo používat bezvýhradně tento produkt, ale pouze v rámci ligy. Nemá právo s ním nijak jinak nakládat, např. prodat nebo dát souhlas s užíváním jinému subjektu. Tento mód zůstává i nadále majetkem Petra Koláře, jehož vlastnická práva nejsou nijak omezena ze strany ČF1L jako uživatele.

Webové stránky a doména
- Petr Palásek, Martin Slezar,Petr Kolář, Lukáš Droppan - výsledkem dohody je, že ČF1L má právo používat bezvýhradně tento web i doménu a v případě odchodu z ligy, má přednostní právo odkupu ostatní ze jmenovaných, v případě odchodu všech, nově jmenovaný Vedoucí ligy. Cena je aktuálně stanovena na jednu korunu a tato může být navýšena pouze se souhlasem obou stran.

Příspěvek na provoz ligy - Aby nebyla liga přímo závislá na kterém koliv členovi, je nutné, aby také byla soběstačná. Proto po dohodě zavádíme dobrovolný Příspěvek na chod ligy, aby bylo z čeho financovat provoz, servery, energie, poháry, inovace, aj. Tento nevratný příspěvek je zcela dobrovolný, i jeho výše je zcela na vašem uvážení. Myslíme, že příspěvek v hodnotě okolo 320kč (12euro) by pro většinu z vás neměl být problém. Čím více peněz bude k dispozici, tím lépe se bude liga spravovat, budou lepší poháry, více inovací a méně zatížený rodinný rozpočet členů, kteří to táhnou sami.

Poslední věcí tohoto zdělení je, zpřístupnění nového módu 2017 :komentáře

Komentáre

Seřadit: Sort ascending   
#5 od Petr Kolář
quote
Avatar
Mód je super.
PS: Komentáře netýkající se módu přesunuty jinam. SEM
17.03.2017 - 00:40
2 -1
Avatar
čti více Jaroslav Strišovský napsáno:


Děkuju Jaro smiling Potěší smiling
16.03.2017 - 16:31
7 0
Avatar
super, teším sa na nové autá smiling
skvelá práca, ďakujem! wink
16.03.2017 - 10:21
8 0
Avatar
čti více Jachym Svejnoha napsáno:

OOOO, děkujeme za dokonalý komentář.. smiling co se týká příspěvků, dejte mě prosím čas, připravím nějakou přehlednou tabulku a hlavně se musím dohodnout s některým se slovenských kluků na účtu, kam zasílat příspěvky ze Slovenska. Přímý převod do čech je velmi drahý.
15.03.2017 - 21:16
5 0
Avatar
OOOO, dekujeme velky vezire. Kam mam poslat prachy?
15.03.2017 - 21:04
5 0
Tvůj komentář
Jméno:
E-Mail:
Domovská stránka:
IP: 3.231.220.225
Nastavení: • HTML je VYPNUTÉ • BBCode je ZAPNUTÝ • Smajlíci jsou ZAPNUTI

Předzávodní info

Další závody

F1 B 20J: 31.5.2020 20:00 VC Monaka (58 kol)
F1 A 20J: 7.6.2020 20:00 VC Ázerbájdžánu (38 kol)
F1 B 20J: 14.6.2020 20:00 VC Ázerbájdžánu (38 kol)
F1 A 20J: 21.6.2020 20:00 VC Francie (40 kol)
F1 B 20J: 28.6.2020 20:00 VC Francie (40 kol)

Shoutbox


Anketa

anketa není aktivní

ukázat ankety

Teamspeak
Akce partnerů

Sponzoři

Serios.cz