ŘEDITELSKÁ

Změna penalizací a pravidel ligy

napsal Martin Slezar - 22.02.2018 - 18:31

Penalizace za nedodržení limitu tratě

Nová sezona přináší i nové změny. Hned po prvním závodu se rozjela velká diskuze o trestech za limity tratě. Je pravdou, že doposud stanovené tresty byly posunem do dalšího závodu. Těmto trestům jsme se chtěli vyhnout a proto jsme začali již v minulé sezoně trestat k aktuálnímu závodu. Máme sice v tabulce trestů i tresty do následného závody, ty jsou však pouze alternativní, pokud nelze trestat zpětně. Zůstaly tedy tresty za limity tratě a je tedy třeba tento způsob změnit a celý systém sjednotit. Přemýšleli jsme dlouho nad touto otázkou což se ukázalo jako složitá záležitost s ohledem na nové – přísnější limity a zvážení otázky do jaké míry jsou výjezdy z nezkušenosti, z chyby nebo úmyslu něco získat. Bylo třeba posuzovat i velmi odlišnou výkonnost jezdců kde špičkový jezdec má výjezd zcela výjimečně, pokud nemá úmysl získat časovou výhodu a na druhé straně pole je to naopak, snaha udržet se na trati a možnost získání výhody je téměř vždy irelevantní. I přes tyto zkutečnosti se dá říci, že čím více výjezdů jezdec má, tím je pravděpodobnější, že o tom ví a jeho najetí tratě je špatné a úmyslně tak může získat výhodu i slabý jezdec. Při velmi častých výjezdech je tedy trest DQ ze závodu na místě, stejně tak jako na druhé straně, tolerovat pár neúmyslných výjezdů a maršál bude mít právo akceptovat výjezd, když jezdec viditelně po výjezdu zpomalí a tím případnou časovou výhodu vrátí.
Tyto myšlenky nás navedly na úpravu Pravidel ligy v části limity tratě. Tato část bude z pravidel zcela odstraněna (s vyjímkou obrázků specifikujících korektní a nekorektní průjezd) a nahrazena novou částí, kde se penalizace za krácení odráží v aktuálním závodě. Tedy :

Jezdec je povinen dodržovat limity tratě, při porušení se jezdec vystavuje penalizaci, a to následovně :

V případě krácení v kvalifikaci, je měřené kolo neplatné a bude bráno v potaz jiné, korektní kolo. Nenahlásí-li jezdec chybné kolo maršálovi a bude krácení zjištěno maršálem nebo jiným jezdcem formou protestu, dodatečně po závodě, bude jezdec penalizován dvojnásobným posunem při dalším startu o počet míst, o které by se posunul při zjištění neplatnosti kola aktuálního závodu. Nebude-li mít jiné platné kolo, bude v následném závodu startovat z konce pole.
Bude-li podán protest na některého jezdce pro krácení tratě nebo si takové zkutečnosti všimne sám maršál, bude provedena kontrola průjezdů a krácení bude potrestáno přičtením času k času závodu dle přiložené tabulky. Nebude-li možné trest do závodu promítnout, například z důvodu že jezdec závod nedokončí, může mu být trest přenesen do závodu následujícího (obdoba přesunu trestů za incidenty).

Tresty : porušením limitu tratě se rozumí moment, kdy monopost nemá kontakt s tratí nebo jeho bílou přilehlou čarou, nejméně dvěma koly.


Tabulka penalizací:Tímto bude dosaženo hlavně trestání za porušení pravidel právě v tom závodě, ve kterém k porušení došlo. Pokud se někomu zdá, že tresty jsou vysoké, doporučuji trať nekrátit a jezdit dle fair play a pokud je to neúmyslné, pouze neuměním se na trati udržet, doporučuji potrénovat.

Aby byla celá sezona hodnocena stejným pohledem, upustíme u již odjetého závodu od původních trestů, kde by vycházelo jedenácti pilotům DQ a změníme penalizace i do tohoto závodu, s tím, že pro první závod jsme se již předem dohodli, že budeme pro tento první závod rozdělovat velké krácení (krácení jako v 2017/2) a malé krácení (kontakt s obrubníkem). Za tři malé krácení započteme jedno velké. Co se týká kvalifikace, i v tomto případě budeme mírnější a ti co pravidla porušili budou na startu dalšího závodu posunuti vzad, pouze však o tolik pozic kolik jich získali neférovým kolem. Tímto velmi mírným hodnocením, byla sestavena tabulka konečných trestů, které budou započteny do výsledků závodu a takto upravené výsledky jsou konečné a závod uzavřen. S konečnými tresty se můžete seznámit v sekci Protesty a tresty.


komentáře

Komentáre

Seřadit: Sort descending   
Avatar
Podle mě je trest Stop And Go ( a i jen průjezd boxy) podstatně větší než start z konce pole.
22.02.2018 - 22:17
2 0
Avatar
čti více Jáchym Švejnoha napsáno:

Tady jsem vycházel ze skutečnosti, že při S/G 10s. jsi ztratil celkově 28s. Jezdec při DT 16s. a to je tady poměrně dlouhý pit. Na většině tratí je kratší a ztratí se tedy ještě méně. Pokud někdo stíhá čelo pole ze zadu ztratí mnohem víc vzhledem k provozu. Jak jsem se díval, tak než se jezdec dostane z 18 na 7 ztrácí už 34s, ze 17 na 11 -29s, z 13 na 8 -33s. jsou to časy ztráty než se jezdec dostane na pozici kterou si pak dlouhodobě drží..... a to nemluvím o ztrátu na samotné čelo závodu, kam se ani pak nemá moc šancí se dostat. Pokud ale jezdec zajedu dobře Q a drží se ve předu, tak po roztažení pole ztratí třeba jen jednu, dvě pozice. Myslím, že celkový důsledek a dopad na závod je start z konce pole mnohem větší ztráta než projet boxy.
23.02.2018 - 11:46
0 -1
Avatar
Dobre, ja si to teda nemyslim,ale i tak tam mate napsano Stop/Go, to je trest prijet, zastavit a hned ject. Pouhy prujezd boxy je Drive Thru.
23.02.2018 - 12:25
2 0
#4 od office.com/setup
quote
Avatar
We are not office.com/setup. We are trained professionals to provide technical support for www.office.com/setup. We are the world's biggest innovation wholesaler and a main innovation deals, showcasing and logistics organization for the IT business around the world.
http://officecom-officesetup.com
11.09.2018 - 12:39
0 0
#5 od norton.com/setup
quote
Avatar
norton.com/setup organization develops and sells computer and mobile security products. Users can choose specialized product for performing protection task in different field of need. The product fall in different categories to cover all the sectors that are exposed to any kind of cyber risk whether it is a business, personal requirement or other areas of need. It uses signatures and heuristics-based detection to identify viruses.
http://norton-norton.com

<a href="http://norton-norton.com">norton.com/setup</a>
<a href="http://norton-norton.com">norton setup</a>
<a href="http://norton-norton.com">www.norton.com/setup</a>
<a href="http://norton-norton.com">http://norton-norton.com</a>
11.09.2018 - 12:41
0 0
#6 od norton.com/setup
quote
Avatar
norton.com/setup products are manufactured and sold by a leading software company named Symantec. After purchasing norton setup, just download the setup and then install it. If you have an installation disk, then just insert the disk and install the setup. After that run the Setup file. To activate your norton setup, go to www.norton.com/setup. Enter the product activation key and then you can access your norton setup.
http://nortoncom.org
11.09.2018 - 12:43
0 0
#7 od office setup
quote
Avatar
We are the best office.com/setup in US, Canada and Australia. At office setup, we put high effort, moderate IT answers for organization's, and people.Whether setup or beginning, equipment or programming, system or electronic, we have something for each. officecomoffice.com is the exchanging name in California, USA.
http://officecomoffice.com
11.09.2018 - 12:44
0 0
#8 od norton setup
quote
Avatar
norton.com/setup is very easy to use, You need to click on norton setup installed file and click on scan button to start the device scanning. Scanning may take some time and and it will scan complete system directories and all files. After complete scanning it will prompt for scanned files and threates detected.
http://nortoncomnorton.com
11.09.2018 - 12:44
0 0
#9 od Dial Printer Support
quote
Avatar
Get instant tech support for your printer, laptop, desktop needs from the best-skilled professionals. Call us at +1-888-621-0339.
29.10.2018 - 09:27
0 0
#10 od Dial Printer Support
quote
Avatar
čti více Dial Printer Support napsáno:
29.10.2018 - 09:28
0 0
#11 od HP Printer Customer Support
quote
Avatar
Having tech problems with your computer device? Look no further than Dial Printer Support. Call us at HP Printer Customer Support Phone Number +1-888-621-0339 for instant tech support! We cater to HP, Canon, Brother Printers as well as HP Laptops, desktops.

https://www.dialprintersupport.com/hp-printer-customer-support.php
30.10.2018 - 07:25
0 0
#12 od Brother printer support
quote
Avatar
Brother Printer Support is a one stop solution for printer services. We are proud of delivering instant and highly effective services at any hour of day and also the issue is being rectified as well as corrected in real time right in front of you. We are available 24x7 at +1-888-621-0339.
10.11.2018 - 08:25
0 0
#13 od mcafee.com/activate
quote
Avatar
McAfee Antivirus software is a program that works to detect and neutralize malware and viruses. These programs scan your computer’s hard drive and identify files that are malicious or suspicious for your system. Visit www mcafee com/activate for getting the best protection of McAfee.
office.com/setup  | office.com/setup | norton.com/setup | www.mcafee.com/activate
12.11.2018 - 21:40
0 0
#14 od Buy Provigil online
quote
Avatar
Provigil is one of the best known medications for the wakefulness of the person and also keeping them smart active for a longer part of the day. A single pill of Provigil works for around 12-13 hours. One can buy Provigil online from Online Pharmacy Pills.

https://www.onlinepharmacypills.net/product/provigil-200-mg/
14.11.2018 - 10:05
0 0
#15 od HP Contact Number
quote
Avatar
Thanks for sharing such a great information with us. Your Post is very unique and all information is reliable for new readers. Keep it up in future, thanks for sharing such a useful post. Our toll-free number is accessible throughout the day and night for the customer if they face any technical issue in HP Laptop Call us +1888-621-0339 HP Laptop Support USA / HP Desktop Support / HP Computer Support <a href=" dialprintersupport.com/hp-laptop-support.php ">HP Laptop Support </a>
<a href="https://www.dialprintersupport.com/hp-desktop-support.php ">HP Desktop Support </a>
<a href="https://www.dialprintersupport.com/hp-laptop-support.php ">HP Computer Support </a>
<a href="https://www.dialprintersupport.com/hp-laptop-support.php ">HP Online Support </a>
26.11.2018 - 19:27
0 0
#16 od Brother Printer Support
quote
Avatar
Brother Printer Support is a one stop solution for printer services. We are proud of delivering instant and highly effective services at any hour of day and also the issue is being rectified as well as corrected in real time right in front of you. We are available 24x7 at +1-888-621-0339.
09.01.2019 - 12:27
0 0
#17 od Best Movers in Atlanta GA
quote
Avatar
Find the best long distance movers in Atlanta GA with Best-Movers.com. We work with only high quality, fully vetted and reliable professionals.
12.01.2019 - 17:24
0 0
#18 od Best Movers in Atlanta GA
quote
Avatar
čti více Best Movers in Atlanta GA napsáno:
12.01.2019 - 17:26
0 0
#19 od India Visa Singapore
quote
Avatar
Looking for a hassle-free India Visa, we at IVC SERVICES take immense care to process your <a href="https://ivc-services.com/india-visa-singapore/">India visa Singapore application</a> online and getting Indian Visa in a quick manner. IVC has successfully processed 20,000+ INDIA Visa applications and have the highest visa approval percentage.
18.01.2019 - 14:03
0 0
#20 od India Visa Singapore
quote
18.01.2019 - 14:05
0 0
 1 2  »
Tvůj komentář
Jméno:
E-Mail:
Domovská stránka:
IP: 54.166.133.84
Nastavení: • HTML je VYPNUTÉ • BBCode je ZAPNUTÝ • Smajlíci jsou ZAPNUTI

Předzávodní info

Další závody

F1 A 19J: 24.3.2019 20:00 VC Austrálie (43 kol)
F1 B 19J: 31.3.2019 20:00 VC Bahrajnu (43 kol)
F1 A 19J: 7.4.2019 20:00 VC Bahrajnu (43 kol)
F1 B 19J: 14.4.2019 20:00 VC Číny (42 kol)
F1 A 19J: 21.4.2019 20:00 VC Číny (42 kol)
F1 B 19J: 28.4.2019 20:00 VC Ázerbájdžánu (38 kol)
F1 A 19J: 5.5.2019 20:00 VC Ázerbájdžánu (38 kol)

Shoutbox


Anketa

anketa není aktivní

ukázat ankety

Teamspeak

Partneři

GPF1.czSerios.cz