ŘEDITELSKÁ

Změna penalizací a pravidel ligy

napsal Martin Slezar - 22.02.2018 - 18:31

Penalizace za nedodržení limitu tratě

Nová sezona přináší i nové změny. Hned po prvním závodu se rozjela velká diskuze o trestech za limity tratě. Je pravdou, že doposud stanovené tresty byly posunem do dalšího závodu. Těmto trestům jsme se chtěli vyhnout a proto jsme začali již v minulé sezoně trestat k aktuálnímu závodu. Máme sice v tabulce trestů i tresty do následného závody, ty jsou však pouze alternativní, pokud nelze trestat zpětně. Zůstaly tedy tresty za limity tratě a je tedy třeba tento způsob změnit a celý systém sjednotit. Přemýšleli jsme dlouho nad touto otázkou což se ukázalo jako složitá záležitost s ohledem na nové – přísnější limity a zvážení otázky do jaké míry jsou výjezdy z nezkušenosti, z chyby nebo úmyslu něco získat. Bylo třeba posuzovat i velmi odlišnou výkonnost jezdců kde špičkový jezdec má výjezd zcela výjimečně, pokud nemá úmysl získat časovou výhodu a na druhé straně pole je to naopak, snaha udržet se na trati a možnost získání výhody je téměř vždy irelevantní. I přes tyto zkutečnosti se dá říci, že čím více výjezdů jezdec má, tím je pravděpodobnější, že o tom ví a jeho najetí tratě je špatné a úmyslně tak může získat výhodu i slabý jezdec. Při velmi častých výjezdech je tedy trest DQ ze závodu na místě, stejně tak jako na druhé straně, tolerovat pár neúmyslných výjezdů a maršál bude mít právo akceptovat výjezd, když jezdec viditelně po výjezdu zpomalí a tím případnou časovou výhodu vrátí.
Tyto myšlenky nás navedly na úpravu Pravidel ligy v části limity tratě. Tato část bude z pravidel zcela odstraněna (s vyjímkou obrázků specifikujících korektní a nekorektní průjezd) a nahrazena novou částí, kde se penalizace za krácení odráží v aktuálním závodě. Tedy :

Jezdec je povinen dodržovat limity tratě, při porušení se jezdec vystavuje penalizaci, a to následovně :

V případě krácení v kvalifikaci, je měřené kolo neplatné a bude bráno v potaz jiné, korektní kolo. Nenahlásí-li jezdec chybné kolo maršálovi a bude krácení zjištěno maršálem nebo jiným jezdcem formou protestu, dodatečně po závodě, bude jezdec penalizován dvojnásobným posunem při dalším startu o počet míst, o které by se posunul při zjištění neplatnosti kola aktuálního závodu. Nebude-li mít jiné platné kolo, bude v následném závodu startovat z konce pole.
Bude-li podán protest na některého jezdce pro krácení tratě nebo si takové zkutečnosti všimne sám maršál, bude provedena kontrola průjezdů a krácení bude potrestáno přičtením času k času závodu dle přiložené tabulky. Nebude-li možné trest do závodu promítnout, například z důvodu že jezdec závod nedokončí, může mu být trest přenesen do závodu následujícího (obdoba přesunu trestů za incidenty).

Tresty : porušením limitu tratě se rozumí moment, kdy monopost nemá kontakt s tratí nebo jeho bílou přilehlou čarou, nejméně dvěma koly.


Tabulka penalizací:Tímto bude dosaženo hlavně trestání za porušení pravidel právě v tom závodě, ve kterém k porušení došlo. Pokud se někomu zdá, že tresty jsou vysoké, doporučuji trať nekrátit a jezdit dle fair play a pokud je to neúmyslné, pouze neuměním se na trati udržet, doporučuji potrénovat.

Aby byla celá sezona hodnocena stejným pohledem, upustíme u již odjetého závodu od původních trestů, kde by vycházelo jedenácti pilotům DQ a změníme penalizace i do tohoto závodu, s tím, že pro první závod jsme se již předem dohodli, že budeme pro tento první závod rozdělovat velké krácení (krácení jako v 2017/2) a malé krácení (kontakt s obrubníkem). Za tři malé krácení započteme jedno velké. Co se týká kvalifikace, i v tomto případě budeme mírnější a ti co pravidla porušili budou na startu dalšího závodu posunuti vzad, pouze však o tolik pozic kolik jich získali neférovým kolem. Tímto velmi mírným hodnocením, byla sestavena tabulka konečných trestů, které budou započteny do výsledků závodu a takto upravené výsledky jsou konečné a závod uzavřen. S konečnými tresty se můžete seznámit v sekci Protesty a tresty.


komentáře

Komentáre

Seřadit: Sort ascending   
#34 od Norton.com/MyAccount
quote
Avatar
You have great ideas to share something like this.Thanks for share this info.
08.07.2019 - 12:30
0 0
#33 od mcafee.com/activate
quote
Avatar
mcafee.com/activate - If you are searching for an antivirus for workstation/PC/portable then McAfee is a standout amongst the best online security programming. It secures your important information as well as gives safe web based perusing and exchanges. By introducing it on your framework, you can get free pretty much every one of the stresses with respect to the security of your information.
<a href="http://www.mcafeecomactivatecard.com/">mcafee.com/activate</a>
23.04.2019 - 14:13
0 0
#32 od norton.com/setup
quote
Avatar
I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the post and effort! Please keep sharing more such blog.

<a href="https://www.nortonsetup-keys.com/">norton.com/setup</a>

<a href="https://www.nortonconnect.us/">norton.com/setup</a>

<a href="https://nortononlinehelp.com">norton help</a>

<a href="http://roadrunneremailcustomerservice.com/">roadrunner email</a>

<a href="http://setup-mcafee.com/">mcafee.com/activate</a>

<a href="http://emailhelplinenumber.us/">aol mail</a>
19.04.2019 - 18:02
0 0
#31 od office.com/setup
quote
Avatar
<a href="https://www.officecomsetup.support/">Office.com/setup</a> - Microsoft Office is world-renowned suite available for both personal and professional use. If you are one of Microsoft Office users then you would have an idea about the great services provided by them. Furthermore, it one of the oldest and still thriving suites in the market.
21.02.2019 - 09:48
0 0
#30 od office.com/setup
quote
Avatar
Office.com/setup – Microsoft Office is world-renowned suite available for both personal and professional use. If you are one of Microsoft Office users then you would have an idea about the great services provided by them. Furthermore, it one of the oldest and still thriving suites in the market.
21.02.2019 - 09:47
0 0
#29 od Carson Root
quote
Avatar
Find the best long distance relocation services in the USA with iMoving. It is really not difficult to discover the best relocation companies in the United States of America. There a numerous long-distance relocation companies around the nation and all in different sizes and shapes but the important thing is finding the best and reliable company to trust when helping you move your properties and to make sure they provide.
https://www.imoving.com/long-distance-services
07.02.2019 - 15:01
0 0
#28 od Carson Root
quote
Avatar
Find the best long distance relocation services in the USA with iMoving. It is really not difficult to discover the best relocation companies in the United States of America. There a numerous long-distance relocation companies around the nation and all in different sizes and shapes but the important thing is finding the best and reliable company to trust when helping you move your properties and to make sure they provide
07.02.2019 - 15:00
0 0
#27 od ultimate23
quote
Avatar
Hello! This is my first visit to your blog! This is my first comment here, so I just wanted to give a quick shout out and say I genuinely enjoy reading your articles. Your blog provided us useful information. You have done an outstanding job.
Ultimate Odyssey Travel Joint Stock Company is a professional company possessing extensive knowledge, expertise and resources, specializing in the design and implementation of Vietnam Package Tours and Indochina Package Tours.
05.02.2019 - 06:18
0 0
#26 od Norton setup
quote
21.01.2019 - 08:57
0 0
#25 od Jacob Wilson
quote
20.01.2019 - 18:04
0 0
#24 od buy generic
quote
Avatar
Woah! I’m enjoying the template/theme of this website. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s very hard to get that “ perfect balance” between superb usability and visual appeal. I must say you’ve done a very good job with this.
Buy Generic Medicine is an online store that offers medicines for customers at an affordable price.
https://www.buygenericmedicin.com/product/buy-artvigil-150mg-online
20.01.2019 - 08:25
0 0
#23 od Jacob Luca
quote
19.01.2019 - 17:26
0 0
#22 od Jacob Luca
quote
Avatar
<a href="https://www.movingapt.com/best-moving-company-cross-country">Best Moving Companies Cross Country</a>
19.01.2019 - 17:25
0 0
#21 od Harry Wilson
quote
18.01.2019 - 16:25
0 0
#20 od India Visa Singapore
quote
18.01.2019 - 14:05
0 0
#19 od India Visa Singapore
quote
Avatar
Looking for a hassle-free India Visa, we at IVC SERVICES take immense care to process your <a href="https://ivc-services.com/india-visa-singapore/">India visa Singapore application</a> online and getting Indian Visa in a quick manner. IVC has successfully processed 20,000+ INDIA Visa applications and have the highest visa approval percentage.
18.01.2019 - 14:03
0 0
#18 od Best Movers in Atlanta GA
quote
Avatar
čti více Best Movers in Atlanta GA napsáno:
12.01.2019 - 17:26
0 0
#17 od Best Movers in Atlanta GA
quote
Avatar
Find the best long distance movers in Atlanta GA with Best-Movers.com. We work with only high quality, fully vetted and reliable professionals.
12.01.2019 - 17:24
0 0
#16 od Brother Printer Support
quote
Avatar
Brother Printer Support is a one stop solution for printer services. We are proud of delivering instant and highly effective services at any hour of day and also the issue is being rectified as well as corrected in real time right in front of you. We are available 24x7 at +1-888-621-0339.
09.01.2019 - 12:27
0 0
#15 od HP Contact Number
quote
Avatar
Thanks for sharing such a great information with us. Your Post is very unique and all information is reliable for new readers. Keep it up in future, thanks for sharing such a useful post. Our toll-free number is accessible throughout the day and night for the customer if they face any technical issue in HP Laptop Call us +1888-621-0339 HP Laptop Support USA / HP Desktop Support / HP Computer Support <a href=" dialprintersupport.com/hp-laptop-support.php ">HP Laptop Support </a>
<a href="https://www.dialprintersupport.com/hp-desktop-support.php ">HP Desktop Support </a>
<a href="https://www.dialprintersupport.com/hp-laptop-support.php ">HP Computer Support </a>
<a href="https://www.dialprintersupport.com/hp-laptop-support.php ">HP Online Support </a>
26.11.2018 - 19:27
0 0
 1 2  »
Tvůj komentář
Jméno:
E-Mail:
Domovská stránka:
IP: 18.208.132.33
Nastavení: • HTML je VYPNUTÉ • BBCode je ZAPNUTÝ • Smajlíci jsou ZAPNUTI

Předzávodní info

Další závody

F1 B 20J: 31.5.2020 20:00 VC Monaka (58 kol)
F1 A 20J: 7.6.2020 20:00 VC Ázerbájdžánu (38 kol)
F1 B 20J: 14.6.2020 20:00 VC Ázerbájdžánu (38 kol)
F1 A 20J: 21.6.2020 20:00 VC Francie (40 kol)
F1 B 20J: 28.6.2020 20:00 VC Francie (40 kol)

Shoutbox


Anketa

anketa není aktivní

ukázat ankety

Teamspeak
Akce partnerů

Sponzoři

Serios.cz