Rozhovor

Rivalové u jednoho stolu

napsal Pavel Mareček - 20.10.2023 - 20:07


Sezóna 2023/2 se chýlí ke své druhé půli a boj o titul nemůže být nerozhodnější. Můžeme si z blízké minulosti vzpomenout na sezónu 2022/2, kdy se o titul prali Honza Veselý s Patrikem Novotným prakticky až do poslední chvíle. Letošní sezóna toto naprosto imituje můžeme říci, jelikož tito dva jsou momentálně srovnáni na čele Šampionátu jednotlivců. My jsme oba dva vyzpovídali několika otázkami a jejich odpovědi vám teď přineseme.

Patriku, po dobrém začátku a dvou druhých místech si srovnal Honzu na čele. Očekával si tak blízký souboj?

Popravdě, během letní pauzy jsem se uchýlil ke změně volantu po 14ti letech, takže jsem byl v očekávání, až do prvního závodu, zda to bude k lepšímu/horšímu/nebo to bude podobné.
Takže, 1.závod pro mě velké překvapení, vítězství s přehledem... 2. Závod návrat do reality, poté mokrý závod...velmi náročný a velká bitva od začátku do konce.
Na Austin nebylo moc času na trénink, ale spíš bylo štěstí, že jsme se s Martinem trefili do nastavení dobrým směrem hned od začátku.
Vypadá to na velmi zajímavou sezónu, kdy nelze předpovědět jediný závod dopředu, jak budou rozložené síly.


Honzo, po 4 závodech jste s Patrikem na stejných bodech, očekával si tak blízkou bitvu?

Očekával jsem, že to bude mezi námi těsné, ale že až tak moc je překvapení i pro mě. Nedivil bych se, kdybychom do posledního závodu vstupovali za stejného rozdílu.

Patriku, momentálně vedete Pohár konstruktérů o pouhé 2 body. Myslíš si že Red Bull dokáže vzít konstruktéry pro sebe, udržíte to, nebo jiný tým promluví do boje o tuto trofej?

Myslím si, že největší adept na vítězství je stále Mercedes. Pokud budou poctivě trénovat a spolupracovat, můžou uchopit PK do svých rukou. Red Bull je pro nás více přijatelnější protivník.
Je velká škoda, že Marek Slezar již nepokračuje v Astonu.


Honzo, sezónu si započal druhým místem a následně jsi zvládl 2 závody ve svůj prospěch a poslední opět "až druhý". Bude v tvých silách rozhodnout sezonu ve svůj prospěch?

Pavle, bohužel jsem si křišťálovou kouli zapomněl doma. Za podobně vyrovnaných podmínek je těžké něco predikovat, ale můžeš si být jist, že pro to udělám vše, co bude v mých silách.

Patriku, Jakub Chmelík i dvojice Mercedesů ukazuje dobrou rychlost letos. Myslíš si, že dokáží ohrozit tebe s Honzou na čele nebo to bude bitva pouze mezi vámi dvěma?

Co se týče jednotlivců, myslím si, že to opět bude bohužel mezi mnou a Honzou. Kuba Chmelík i Honza Nováček už předvedli, že se dokáží pohybovat na čele závodu, to samé i Míla, ale k celkovému ohrožení v průběžném pořadí, tomu ještě kousek chybí.

Honzo, myslíš si, že je šance že Jakub Chmelík nebo Jan Nováček promluví do boje o titul?

Šance je tu vždycky, nikde není psáno, že s Patrikem dokončíme všechny závody, stačí si vzpomenout na minulou sezónu (v Baku od toho nebylo daleko). A i bez toho jsou nám závod od závodu stále blíže, především Kuba. Do konce sezóny zbývá ještě 5 závodů, vše je otevřené.

A ještě jedna pro Honzu. Máš už plány na sezónu další nebo plné soustředění je na tuto?

Kladeš mi nesnadné otázky Pavka. Jakožto závodní jezdec se samozřejmě snažím plně soustředit ani ne tolik na aktuální sezónu jako celek, ale vždycky upínám svou pozornost plně na nadcházející závod, kde se snažím ze sebe vymáčknout vše, co je v mých silách.
Z druhého úhlu pohledu, jakožto vývojář módu je moje pozornost naopak již plně zaměřena na příští sezónu a již pilně pracuju na vylepšení našeho závodního náčiní pro sezónu 2024/1.


Patriku, plánujete ve Ferrari už nadcházející sezónu? Nebo jste zaměření pouze na sezónu současnou?

Já už léta neplánuji následující sezónu dříve, než po skončení dosavadní. Tentokrát jsem sotva nastoupil, uvidíme co po sezóně... Velký motivační prvek k pokračování, byl návrat k mému srdečnímu kolegovi Martinu Slezarovi, měl by ale zabrat, pokud já mám pokračovat nadále s ním amused

Děkuji oběma závodníkům za jejich odpovědi a přeju jim nadále spoustu úspěchů a hlavně zábavný boj pro oči fanoušků v bitvě o titul.

komentáře

Komentáre

Seřadit: Sort ascending   
#2 od Petr Kolář
quote
Avatar
Moc pěkný rozhovor smile
23.10.2023 - 20:34
1 0
Avatar
Vidím to tak ze se o šampiónovi rozhodne v Belgii v posledním závodu sezóny :-) GL
22.10.2023 - 09:51
1 0
Tvůj komentář
Jméno:
E-Mail:
Domovská stránka:
IP: 3.226.72.194
Nastavení: • HTML je VYPNUTÉ • BBCode je ZAPNUTÝ • Smajlíci jsou ZAPNUTI

Předzávodní info

Další závody

Shoutbox


Anketa

anketa není aktivní

ukázat ankety

Teamspeak
Akce partnerů

Sponzoři

Pepa_MOTOLevne-okapy.cz