Rozhovor

Rivalové u jednoho stolu 2

napsal Pavel Mareček - 29.11.2023 - 09:01

Po VC USA jsme vyzpovídali naše dva aspiranty na titul. Před odletem z Mexika do Brazílie jsme si popovídali pro změnu s Jakubem Chmelíkem a Honzou Nováčkem. Momentálně jsou po VC Abu Dhabi na shodném počtu bodů a je to mezi nimi opravdu napjaté co se týče umístění v Poháru jednotlivců. Pojďme se podívat co nám chlapci řekli po VC Mexika.

Kubo, mometálně čtvrté místo pro tebe. VC Mexika byla divoká a umožnila tobě s Honzou se přiblížit čelu, je šance, že uděláte společný comeback a ohrozíte Novotného s Veselým?

Ahoj Pavle jsou to závody a jak už psal Honza Veselý v prvním díle tohoto nového seriálu, může se stát cokoliv a VC Mexika toho je krásným důkazem. Pro mě je to krásný výsledek, ale s hořkou příchutí po tom, co se stalo v posledním kole Patrikovi. Určitě se budu snažit i nadále zrychlovat, Honza Nováček je od začátku sezóny mým hlavním konkurentem s podobným tempem jako mám já.

Honzo, momentálně sedíš na na třetí příčce Poháru jezdců, vyhrál jsi poslední Velkou cenu. Bude tento trend pokračovat?

Bohužel přišla 4 sekundová penalizace za překročení traťových limitů a tak jsem o vítězství přišel, to ale nic nemění na tom, že rychlost byla velmi dobrá a rozhodně nehodlám polevit. Propadl jsem se na 4. pozici v průběžném pořadí, takže se pokusím dostat zpět.

Kubo, i kdyby comeback nevyšel rychlost je dobrá. Chtěl bys tedy zaútočit aspoň tady na Honzu na třetí příčce?

Na to už jsem možná odpověděl v předchozí otázce každopádně já si v profilu zde na webu před každou sezónou stanovuji cíle. Letos jsem si dal za cíl udržet TOP3 a vyhrát první velkou cenu na ČF1L, takže určitě to Honzovo Mercedes nebude mít se mnou lehké.

Honzo, myslíš si že tvé vítězství tě dokáže dostatečně nabudit a ještě budeš mít šanci zabojovat o vítězství v Poháru jezdců?


Nemyslím si, že bych ohrozil nejvyšší příčky v Poháru jezdců, nicméně se pokusím alespoň to zkomplikovat.

Kubo, na začátku sezóny si začal s Markem Slezarem, ale byl jsi nucen vzít do služeb dvojky Štefana Günzla. Je šance, že se v konstruktérech ještě zvednete?

V konstruktérech to nejspíš bude těžké, ale co já vím, co bude jelikož můj nový týmový kolega Štefan je nováčkem na naší lize a nemá ani zkušenosti s RF2 a naším módem, tak hodně záleží na tom, jak se se vším popasuje a jak rychle se dostane do tempa a bude zrychlovat.


Honzo, Patrik Novotný favorizuje váš Mercedes na vítězství v Poháru konstruktérů. Jaký na to máš názor?


Ano, před sezónou nás favorizovalo hodně jezdců, ale přišlo pár problémů, které nám to komplikují. Snažíme se s Mílou Sládkem i tak zabojovat o celkové vítězství v PK, předpoklad k tomu je dobrý. Daří se nám celkově dobře nastavit auto a dost trénujeme, což byla vždy polovina úspěchu.


Kubo a poslední, plánuješ už sézonu příští jakožto nový vedoucí ligy nebo je z tvé strany čisté zaměření na tu současnou?


Tak určitě trochu uvažuji o tom, co bude dál. Převažuje ale sezóna letošní, za oponou toho celého se děje strašně moc a tím, že to mám na povel první sezónu, tak stále je co se učit a poznávat a do toho všeho si musím najít čas na trénink, nastavení auta a hlavně na osobní život.

Honzo, plánuješ už další sezónu? Nebo se také soustředíš čistě na tuhle?

Zatím se soustředím čistě na tuto sezonu, nekoukám zatím moc dopředu. Priorita je dovézt to co nejvýše, o další sezoně jsme zatím s Mílou Sládkem nediskutovali, ale pevně věřím, že spolupráce bude pokračovat i v další sezoně

Děkuji oběma závodníkům za jejich odpovědi a přeju jim nadále spoustu úspěchů ve zbytku sezóny.
Tvůj komentář
Jméno:
E-Mail:
Domovská stránka:
IP: 3.239.9.151
Nastavení: • HTML je VYPNUTÉ • BBCode je ZAPNUTÝ • Smajlíci jsou ZAPNUTI

Předzávodní info

Další závody

.: 3.3. 20:00 Sprint Bahrajn 15, 21 kol
.: 10.3. 20:00 VC Bahrajnu, 43 kol
.: 17.3. 20:00 Sprint Austrálie 15, 21 kol
.: 24.3. 20:00 VC Austrálie, 43 kol
.: 31.3. 20:00 Sprint Japonska 14, 20 kol
.: 7.4. 20:00 VC Japonska, 40 kol
.: 14.4. 20:00 Sprint Čína 15, 21 kol

Shoutbox


Anketa

anketa není aktivní

ukázat ankety

Teamspeak
Akce partnerů

Sponzoři

Pepa_MOTOLevne-okapy.cz