Základní informace pro nováčky

Tuto stránku jsme se rozhodli vytvořit pro nové jezdce a měla by těmto jezdcům pomoci s orientací jak zde na stránkách ČF1L tak se samotnou hrou rFactor.


Základní informace o orientaci na našich stránkách
Stránky jsou z větší části přístupné i bez registrace, ale dopuručujeme vám si vytvořit profil, aby jste měli přístup k všem informacím a modům. Registraci lze provést na hlavní straně v pravém menu Login/Registrace a je nutné dodržet následující postup. Vzor:
- jméno pilota je např. Matěj Smetánka.
- ve hře založí profil hráče "Matej Smetanka", kdy první písmena jsou vždy velká
- na webu při registraci do "Skutečné jméno" zadá "Matěj Smetánka"
- do "Uživatelské jméno" je možné zadat své jméno nebo běžnou přezdívku.

*) bod 2 neplatí pro volné tréninky a volně vypsané závody. ty jsou dostupné všem registrovaným, kteří budou splňovat ostatní body našich podmínek.
při tréninku si nezapomeň nastavit pomocníky podle potřeby
V případě neuposlechnutí si admin serveru vyhrazuje právo vyřadit takovéhoto hráče ze hry.

 

Nyní je důležité se seznámit s důležitými informace, kde získáte všechny potřebné informace pro působení u nás v lize.

  1. Přečíst si a naučit se  pravidla ligy!!!  Zde naleznete i potřebná hesla!
  2. Podívat jestli je volné místo v některém z týmů.
  3. Kontaktovat vedení ČF1Ligy.
  4. Dohodnout se s týmovým kolegou na přidělení vozu
  5. Naučit se přihlašovat do závodu ZDE

Výsledek obrázku pro rfactor 2 logo

rFactor2


rFactor 2 je realistický závodní simulátor. Byl vydán roku 2013, ale neustále je vyvíjen. Tento simulátor pro všechny fanoušky vydalo Studio 397. V rFactoru 2 jsme se dočkali hlavně výraznému zlepšení grafiky. Dále se opět posunula fyzika a hlavně pneumatiky si je nutno nyní velmi hlídat. Tento závodní simulátor je hodnocený jako jeden z nejlepších a vůbec nejtěžší v současné době. Hry od Codemasters jako F1 2018 je pouze arkáda ve srovnání s tímto dílem


rFactor je nejsnadnější zístat přes portál STEAM

Další důležité informace budou postupně doplněny, pokud máte jakkýkoli dotaz tak se obrattě na Vedoucího, Adminy, vedoucí týmů či na zkušené jezdce. Všichni na lize rádi pomohou.

Výsledek obrázku pro rfactor  logo

rFactor


rFactor je PC závodní simulátor. Byl vydán v listopadu roku 2005. Byl vyvinut společností ISI (Image Space Incorporated). Díky svým výjmečným vlastnostem se tato hra stala velmi oblíbenou mezi "PC" závodníky. Rozsáhlá herní komunita a práce na tzv. Adonech drží tuto hru i po poměrně dlouhé době na velmi vysoké úrovni. Nyní je již k dospozici adon na měnící se počásí (RFE plugin), který opět tuto hru vrátil na Top pozice v závodních simulátorech.


Aby jste si mohli užít závody u nás v lize tak je třeba mít naistalovaný rFactor v1.255. Zdarma si můžete hru v této verzi můžete stáhnout a vyzkoušet ZDE

Nyní si představme co vás čeká po prvním spuštění rFactoru:


1) Ještě na ploše vám vyskočí okno rFactor config (gmotor 2 videosetup). Důležité je zde si nastavit rozlišení obrazu, které požadujete a hlavně v kolonce úroveň stínování je nutné pro náš mod nastavit DX9!
2) První co si budete muset vytvořit je profil ve hře - vytvořte si ho pod svým skutečným jménem, které máte v profilu zde na stránkách
3) V hlavní nábídce rFactoru jsou pouze 3 odkazy vlevo od modelu auta. V prvním Customize si můžete přenastavit profil, zvolit nastavení hry, nastavit grafiku, zvuk a ovládání. A v odkazu vehicle si vyberete vámi zvolený vůz, který je třeba si zakoupit.
4) Druhý odkaz v hlavní nabídce vám nabízí možnost si zajezdit offline. Máte na výběr testování, jednotlivý závod, sezonu a HLAVNĚ REPLAY!
5) Poslední odkaz Connect vám umožní přihlásit se na server přímo ze hry. Stačí po zvolení join najít v seznamu ceskaf1liga a zadat heslo, které najdete v pravidlech ligy.

Rada k nastavení grafiky v volbě zobrazení:
Kvůli používání RFE pluginu je nutné, aby jste si v nastavení grafiky ve hře nastavili úroveň stínů a speciálních efektů minimálně na střední úroveň! Pokud má váš PC nižší výkon tak doporučujeme omezit v tomto nastavení počet viditelných vozů a také klidně můžete dát grafiku ostatních vozů na nejnižší úroveň - rozdíl je jen minimální.

Rada k nastavení ovládání:
Nastavení volantu je v této hře naprosto zásadní. Můžete tím získát i ztratit více než 1s na kolo! Proto je u každého pilota v jeho profilu uveden jaký typ volantu používá. Pokud se vám chování vašeho volantu nezdá tak doporučujeme kontaktovat jezdce se stejným typem a ten vám určitě rád poradí. Dávejte si pozor na nastavení FFB ve hře - některé volanty fungují dobře při záporných hodnotách nastaveni FFB (jako napřiklad Logitech) a některé zase v kladných hodnotách.

Rada k připojení na server pomocí Connect a Join ve hře:
Toto možnost doporučujeme hráčum, kterým se při přihlášení na server pomocí odkazu na našich stránkách objeví hláška o problemu s pluginy TYRE A WEATHER. Pokud se vám tato hláška objeví doporučujeme následující postup: 1) Spustit trať kde se vám hláška objevila v režimu testování (offline) 2) Vrátit se do hlavního menu hry 3) Přihlásit se na server právě pomocí Connect a join - ten si můžete najít v nabídce serverů (v současnosti CF1 F1 2015). Pro usnadnění si server uložte do oblíbených - soubor bookmarks.xml

Co vás čeká když se přihlásíte na server?
Je to vlastně stejné jako při přihlášení offline. Vaše auto bude v garáži a nabídka je naprosto totožná s režimem testování. Jediné co by vám mohlo dělat potíže je, že pokud vám nějaký zkušený závodník pošle svůj set na vyzkoušení tak tento set nebudete moci najít. Tento set můžete načíst když pujdete do Garaže a Setupy a pak si nad levým polem budete muset kliknout na políčko Vuz a to se změní na Vsechno. Pokud to tak máte tak můžete jít do pravého pole a tam pod názvem Doporuceno bude set co vám váš kolega poslal. Pozor tento si musíte uložit do své složky ze závodu jinak po odpojení z tratě o tento set přijdete.

Můžu na server i bez auta?
Na server se můžete přihlásit i jako takzvaný pozorovatel. Nebudete mít auto a nebudete moci vyjet na trať, ale uvidíte a uslyšíte vše co se na trati děje. Stačí jen v Connect a settings změnit v položce Pozorovatel na zapnuto. Toto je doporučeno pro maršály závodů. Aby nezatěžovali tolik server. Pozor! Když budete chtít opět na trať s autem tak se opět přepněte na vypnuto.

Předzávodní info

Další závody

.: 3.3. 20:00 Sprint Bahrajn 15, 21 kol
.: 10.3. 20:00 VC Bahrajnu, 43 kol
.: 17.3. 20:00 Sprint Austrálie 15, 21 kol
.: 24.3. 20:00 VC Austrálie, 43 kol
.: 31.3. 20:00 Sprint Japonska 14, 20 kol
.: 7.4. 20:00 VC Japonska, 40 kol
.: 14.4. 20:00 Sprint Čína 15, 21 kol

Shoutbox


Anketa

anketa není aktivní

ukázat ankety

Teamspeak
Akce partnerů

Sponzoři

Pepa_MOTOLevne-okapy.cz