Účast ve skupinách

Zařazení do skupiny

Jezdec bez licence (z pravidla nový jezdec, u kterého není známa jeho výkonnost) se může zúčastnit závodu ČF1L jen se souhlasem vedení ligy, a to v určené skupině, bez nároku na body. Bude-li jezdec následně zařazen do skupiny, ve které jel na „zkoušku“, získané body mu zůstanou.

Licence C – opravňuje jezdce ke startu ve šampionátu A i B, je-li současně zařazen v tabulce Týmy – stálé sedačky, alespoň jako náhradník, vyjeté body se započítávají jak do Poháru jednotlivců (PJ), tak Poháru konstruktérů (PK), týmu za který jel. Jezdci mají právo použít Track Control (TC)

Licence B – opravňuje jezdce ke startu ve skupině A. Jezdec zařazen ve skupině B se může závodu skupiny A účastnit se souhlasem vedení nebo maršála, prioritně jako náhradník svého týmu. TC je pro tuto skupinu zakázána !!!

Licence A – opravňuje jezdce ke startu ve skupině A. Je-li současně zařazen v tabulce Týmy – stálé sedačky, alespoň jako náhradník, vyjeté body se započítávají do PJ i PK. TC je pro tuto skupinu zakázána !!!

Automatický přesun ve skupináchvítěz skupiny B automaticky získává licenci A, v případě, že celkový počet licencí je menší než deset, může být přidělena licence A dalšímu v pořadí, je-li na to výkonnostně připraven. V případě, že je licencí A více jak deset, může poslední jezdec v pořadí skupiny A požádat o přestup do skupiny B. O přeřazení rozhodují admini ligy.

Ověření aktuální licence lze v záložce menu : Liga … Přehledy ČF1L , v tabulce Licence

Vedení ČF1L si vyhrazuje právo změny zařazení, ve výjimečných situacích i během sezony.

Zařazení do týmu

Základní zařazení jezdců je před sezonou, kde se jedná především o dohodu mezi jezdci a vedením ligy.
1 - některým jezdcům je nabídnut výběr týmu (Vedoucí týmu - A1)
2 - po dohodě s vedením si vyberou týmovou A2

Vstoupení do týmu v průběhu sezony na volné místo je dohodou jezdce, vedoucího týmu a vedení ligy.
Možné je také požádat o již zabranou sedačku. Pokud nedojde k dohodě, je možné použít tzv. Challenge - nesvévolná výměna sedaček. Náhradník, který se bude účastnit závodu, má možnost prokázat vyšší výkonnost než někteří stávající jezdci. Tím že je v závodě porazí, získává v rámci osobního srovnávání kladný bod. Po získání dvou vzájemných bodů má možnost požádat vedení ligy o jeho stálou sedačku a tím ho nahradit. Věřím však, že jde o nástroj, který nebudeme muset použít v praxi a osobní dohoda mezi vedením, týmem a jezdcem samotným, bude předcházet.

Předzávodní info

Další závody

.: 5.2. 20:00 VC Rakouska , 53 kol
.: 12.2. 20:00 Sprint Británie 20, 14 kol
.: 19.2. 20:00 VC Británie, 39 kol
.: 26.2. 20:00 Sprint Bahrajn 21, 15 kol
.: 5.3. 20:00 VC Bahrajnu, 43 kol
.: 12.3. 20:00 Sprint SauArabie 19, 13 kol
.: 19.3. 20:00 VC Saudské Arabie, 38 kol

Shoutbox


Anketa

anketa není aktivní

ukázat ankety

Teamspeak
Akce partnerů

Sponzoři

Pepa_MOTOSerios.czLevne-okapy.cz